BLOG

Zimu nemusím. Snad ještě jako dítě mě dojímalo zasněžené město a kopečky nad ním. Dnes už se nemůžu dočkat, až to bílo sleze a přijde zpátky jaro a léto. Nejspíš taky asi kvůli svým řeckým předkům, kterým nikdy neodpustím, že utekli od moře a slunce do středu Evropy.

Prémiová řada CHARM COLLECTION drze slibuje mládí na věky. Kdo by tohle sakra nechtěl... Krémy se přitom na první pohled tváří tak obyčejně, že má člověk nutkání pochybovat. Stačí řadu ale jednou vyzkoušet a odpustíte ji tu trochu drzosti i neskromnosti. Charm Collection se vážně nemá za co stydět.

Ženy udělají hodně, aby vypadaly krásně. Plastická chirurgie, botox, facelift... Účinek? Trochu krve, pár výkřiků bolesti, otoky a taky možná pofidérní záruka na zachování vlastního obličeje a těla po několik měsíců možná i let.

Kdo by nechtěl zůstat mlád napořád. Přání, kterému podléhá každá generace a které se snažila převést do reality řada šarlatánů i vědců. Věk se zastavit nedá. S tím nic nenaděláme. Když se ale budeme bavit o přibývajících vráskách a stáří vepsaném do tváře, v tomhle případě máme šanci spěch času pořádně přibrzdit.

Někdy toho máme nad hlavu. Poletujeme jak bába na koštěti, staráme se o děti, často i o muže, který z toho dítěte ještě nevyrostl a naše zásoba sil se povážlivě tenčí. Táhneme se jako lesní víla po zásahu bleskem a únava se podepisuje i na naší pleti. Když manželovi dojde, že je něco špatně a všimne si, že vypadáme "divně"...

Zlatá slupovací maska je víc než luxusní péče. Je to fičák, obrazně i doslovně. Kdo zkusil, rozumí. Obsahuje ty nejúčinnější dostupné omlazující složky. Nejsilnější z nich je nesporně výtažek z vlaštovčího hnízda. Respektive z hnízda salangany ostrovní, příbuzné vlaštovek.

Menstruační problémy bývají nepříjemné a neměly bychom je brát na lehkou váhu. Jakmile některý přetrvává delší dobu, je určitě nutné vyhledat radu odborníka.

Určitě víte, že východní krásky mívají nádherné vlasy. Husté, hebké jako hedvábí, lesklé a silné. Je to mimo jiné i tím, že na rozdíl od západu svěřují své vlasy častěji péči přírody. Celá tisíciletí, už od dob císařské dynastie, vznikaly medicínské receptury s přísně vyváženým poměrem jednotlivých extraktů bylin, které měly členům císařské rodiny...

Podzim je tady a kromě úžasných barev všude kolem s sebou přináší i nepříjemnosti v podobě nachlazení a rýmy. Což o to, my ženské vydržíme hodně. Ovšem taková rýmička u chlapa dokáže hlavu rodiny totálně odbourat. To jsou přesně ty chvíle, kdy se samy sebe ptáme: Opravdu jsem si tuhle trosku vzala dobrovolně? A se slzou v koutku oka vzpomeneme...

© 2018 Ilona Kaulfuss. Všechna práva vyhrazena.