Aby si ekzém ani neškrtl

07.05.2017

Ekzém je pěkná potvora a dokáže potrápit. Suchá šupinatá místa na pokožce svědí a někdy se mohou vytvářet puchýře. Ekzém bývá způsobený alergií na potraviny nebo intolerancí určité chemické látky obsažené v potravě. A bohužel se nevyhýbá ani těm nejmenším.

Řídím se tím, že nejlepším lékařem je příroda. Nikdy jsem do sebe ani do svých dětí necpala prášky. Proto ode mě ani v tomto případě nečekejte tipy na farmaceutické produkty plné chemie. Poradím vám, jak s ekzémem bojovat bok po boku s přírodou :-)  

Co pomáhá?

Lněné semínko, olej z lněných semínek - používejte olej do zálivek salátů, přidávejte do pomazánek. Drcené lněné semínko můžete zamíchat do jogurtu, do ovocného tvarohu. 

Kurkuma - rozmíchejte 2 kávové lžičky kurkumy ve sklenici vody a pijte 2x - 3x denně po dobu 4 týdnů. 

Soda Bicarbona - používejte na obklady. 1 kávovou lžičku sody rozmíchejte v trošce horké vody. Naneste na postižené místo a překryjte gázou.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny - zařaďte do svého jídelníčku tučné ryby - lososa, sardinky, sledě, ančovičky, ale i další potraviny s vysokým obsahem těchto kyselin.

Ptačinec - sbírejte pouze v čistých oblastech, případně si zakupte sušený ve specializované prodejně. Rozmixujte ho v malém množství vody na hustou kaši. Přidejte do krému a aplikujte jako obklad. 

Aloe Vera - používejte pro zklidnění podrážděné, popraskané, suché a svědivé kůže. Můžete z listu Aloe přímo vymačkat šťávu a nanést na postižené místo. 

V TianDe má velký ohlas v boji proti exémům 100 % krystal alunit. Připravuje se z něho roztok, kterým se omývají zasažená místa. Alunit ničí bakterie, bojuje proti vyrážkám, jemně o pleť pečuje. Místo se po omytí roztokem alunitu ošetří krémem s hadím tukem, který působí velmi hojivě a účinně zejména na atopický exém. (Nelekejte se určení :-) Více info o obou produktech naleznete pod článkem.     Ilona

Více info o krystalu Alunit zde:

Více info o krému s hadím tukem zde: