Detoxikace vymete toxiny a nahodí imunitu

15.09.2017

Je normální, když má člověk strach z rakoviny, z různých nemocí, z toho, že mu podlomené zdraví nedovolí žít plnohodnotný život. A je pak nelogické, když i přes tyto obavy pro své zdraví nic nedělá. Víte například, jak je pro organismus a celkovou imunitu důležitá detoxikace?

Tělo se při detoxikaci vyčistí od toxinů, zbaví se přebytečné vody, otoků, bolestí, organismus dosáhne zlepšení PH (odkyselení), zlepší se stav pleti, vlasů a upraví se hormonální rovnováha. Cílem detoxikace je posílit imunitní systém, ale také dodat každé nenádorové buňce v těle hojnost výživných látek.

Celková detoxikace by se měla provádět minimálně 1x do roka. Optimálně v každém ročním období, tedy 4x ročně, protože každé období cílí na jinou důležitou skupinu orgánů.

Právě nastala doba vhodná pro PODZIMNÍ DETOXIKACI (období od 15.9. - 14.11.). Jedná se o jeden z nejdůležitějších očistných programů v roce, období tlustého střeva, (ale také plic a žaludku). A čisté tlusté střevo znamená významné posílení naší imunity před zimou.

JAK NA TO?

Celková detoxikace trvá 7 - 10 dní, v případě větších problémů i déle. Stanovte si termín, kdy víte, že nebudete muset na delší čas mimo domov a nebudete mít příliš náročný pracovní program.

PŘÍPRAVNÁ FÁZE (1 týden před zahájením detoxikace).

Nenásilný přechod na lehkou a pravidelnou stravu 3x denně, s menšími porcemi

Do zvýšeného pitného režimu už v této době zařaďte očistný a podpůrný čaj (Tibetský sběr nebo čaj s ostropestřcem) - pijte v době mezi 9. a 10. hodinou dopoledne 1 šálek, (u ostropestřce cca 1 hodinu před spaním.)

Vylučte, nebo postupně omezte cukr (je potravinou pro rakovinu). Dále sůl, kávu, černý čaj, ostrá a tučná jídla, alkohol, bílé pečivo, mléko a mléčné výrobky, sójové boby, červené maso, průmyslově připravované polotovary a potraviny s "Éčky".

Do jídla zařaďte naklíčená zrna, ořechy, konopný a lněný olej, brukvovitou zeleninu, luštěniny, ryby, ovoce (vynikající je hroznové víno, ostružiny), houby (hlíva ústřičná, maitake), rajčata, zdroje kyseliny listové (avokádo, meruňky, tykev, zelené saláty), přidávejte do jídel bylinková koření, česnek, kurkumu, zázvor, římský kmín, fenykl, řasy a zvyšte celkově příjem zeleniny a ovoce. 

DETOXIKAČNÍ FÁZE

Myslete na to, že při detoxikaci dostává tělo zabrat. Proto poslouchejte jeho signály, a pokud cítíte únavu, relaxujte. Relax provádějte během dne průběžně, dopřejte si odpočinek častěji.

Nevynechávejte pohybovou aktivitu, pouze omezte obtížná cvičení a náročné sporty.

Snažte se myslet pozitivně. Při detoxikaci nejde jen o očistu celého těla, ale také o očistu vašeho duševna. Není třeba zdůrazňovat, že stav psychiky do významné míry ovlivňuje zdraví. Praktikujte relaxační cvičení, jógu, dechová cvičení...

Velmi důležitý je v této době pitný režim. Tekutina pomáhá odvádět toxiny a organismus namáhaný procesem detoxikace také více tekutin potřebuje.

Stravování dál upravujte podle dispozic v přípravné fázi.

Denní program:

Snídaně kolem 7. hodiny.

Čaj Tibetský sběr mezi 9. a 10. hodinou. (Pokud zvolíte čaj s ostropestřcem, pijte ho cca 1 hodinu před spaním.)

Kolem poledne lehký oběd

Mezi 15. - 16. hodinou šťávu z ovoce, zeleniny (smoothie).

Jíst byste měli naposledy do 18. hodiny lehkou večeři.

Doporučuji připravit si do skleněného 2 l džbánku vodu, do které můžete přidat vymačkaný citrón, snítku meduňky, máty. Pijte často, v menších dávkách, v průběhu celého dne.

Vymezte si čas na cvičení. Stačí 20 - 30 minut, ideální jsou lehčí formy jógy. Občas se také jen tak protáhněte.

Mezi 19. - 20. hodinou osprchování celého těla, lymfatické masáže tělovou solí. Tělo lehce svlažte vodou. Na masážní rukavici naneste tělovou sůl a krouživými pohyby masírujte nohy od prstů nahoru k tříslům a pak tělo postupně až k srdci. Následně stejným způsobem masírujte ruce, od prstů k rameni a pak přejděte na krk a hrudník a masírujte směrem k srdci. Nechejte sůl cca 2 - minuty na těle působit a opláchněte.

Pro důkladné vyčištění obličeje použijte 2 x do týdne masáž obličeje peelingovou solí. Dbejte na jeho důkladné vyčištění každý večer, protože při detoxikaci jsou i na obličeji póry zanesené vylučovanými toxiny.

Po 20. hodině si připravte solnou koupel na nohy tak, abyste měli vodu až po kolena. (Všechny tyto soli pomáhají odvádět z těla toxiny.) Nechejte nohy v koupeli cca 15 minut, potom opláchněte čistou vodou.

Do 21. hodiny nalepte na chodidla detoxikační náplasti a oblečte si ponožky. Hrudník doporučuji namazat Slavitonem - uleví psychice.

Místo televize si před spaním raději přečtěte knížku, případně poslechněte krásnou hudbu. (Detoxikujete nejen své tělo, ale také své duševno.)

Usínat byste měli do 22. hodiny v čisté a vyvětrané místnosti.

TŘETÍ FÁZE - PO DETOXIKACI

Postupujeme obdobně jako u přípravné fáze, aby se tělo snáz vrátilo k běžnému režimu.

V pití čaje pokračujeme dál, až do spotřebování celého balení. Pak uděláme 14 dní pauzu a můžeme přejít na druhý z čajů. Čaj pijeme každý den až do spotřebování všech sáčků, 1 šálek denně. Nikdy nemíchejte oba čaje dohromady.

DOPORUČENÍ

Před zahájení detoxikačního programu proveďte generální úklid bytu, umyjte okna, vše očistěte, uvolněte prostor a zbavte se starých, nepotřebných věcí. (Nepořádek, chaos, nečistoty a věci, které jen překáží, podporují zápornou energii, v níž se pak organismus hůře čistí.)

Používejte rozprašovač s čistou vodou a několika kapkami levandulového éterického oleje. Levandule zmírňuje vibrace a stabilizuje energii v místnosti.

Před spaním vypínejte všechny počítače, televizi, mobilní telefony, které svými elektromagnetickými poli vyvolávají v našich energiích stres a působí na zdraví velmi negativně.

Navštivte v průběhu detoxikace alespoň jednou saunu, případně si dopřejte místo sprchy koupel s našimi solemi, které stimulují vylučování toxinů a dopřejí vám i úžasnou aromaterapii.

DETOXIKACI NEPROVÁDĚJTE POKUD:

- máte cukrovku

- jste v jiném stavu nebo kojíte

- trpíte akutní chorobou

- projevují se u vás chronické zdravotní potíže

- onemocněli jste nachlazením, chřipkou.

Když si nejste jisti, poraďte se raději s lékařem.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY DETOXIKAČNÍHO PROGRAMU:

Někdy mohou nastat problémy, spojené s detoxikací, která je pro organismus poměrně náročná. Nelekejte se, protože tyto problémy by se měly časem vytratit. V případě, že by se stupňovaly, přestaňte s detoxikací a navštivte lékaře.

- Bolesti hlavy (obvykle souvisejí s vysazením kávy, čaje, sladkostí - abstinence)

- Vyrážka, skvrnky po těle

- Změna doby stolice

- Slabost, únava

- Kolísání nálad a pocitů

ZÁKLADNÍ DETOXIKAČNÍ BALÍČEK (pro desetidenní detoxikační kůru)

- 10x Detoxikační náplast (jedno balení obsahuje náplasti na obě nohy)

- čaj Tibetský sběr (1x), (nebo čaj s Ostropestřcem mariánským)

DALŠÍ, DOPORUČENÉ PRODUKTY:

+ peeling na obličej 

+ Slaviton  

+ druhý čaj

+ soli do koupele 

+ solné koupele nohou 

+ tělová sůl

Zpracovala: Ilona Kaulfuss

Použité zdroje:

TianDe webináře, Alla Svirinskaja, Jana Urbanová