Jak na nachlazení

15.10.2018

Podzim je tady a kromě úžasných barev všude kolem s sebou přináší i nepříjemnosti v podobě nachlazení a rýmy. Což o to, my ženské vydržíme hodně. Ovšem taková rýmička u chlapa dokáže hlavu rodiny totálně odbourat. To jsou přesně ty chvíle, kdy se samy sebe ptáme: Opravdu jsem si tuhle trosku vzala dobrovolně? A se slzou v koutku oka vzpomeneme na dobu, kdy nás ten usmrkaný a ukašlaný věchýtek nosíval v náručí. Naštěstí pro něj se většinou včas vzpamatujeme a dáme se do práce, abychom ho vrátily zpět do života. :-)

Dnes vám poradím postup, jak s nachlazením, rýmou a kašlem bojovat s pomocí tianDe. Ale také vám prozradím pár čistě babských rad, které se v naší rodině dědí, protože pomáhají. :-)  

JAK NA NACHLAZENÍ A RÝMU S TIANDE:

FYTONÁPLASTI JIAN KANG - Nikdy naše náplasti nelepte celé. Při ucpaném nose stačí proužek (úzký 1 cm) na kořen nosu. Extrakty bylinek v náplasti nos uvolní. Při bolesti hlavy přidejte stejný proužek na čelo, čtverečky (2x2 cm) na spánky a jeden proužek dozadu na krk. Náplasti nechejte na místě maximálně 12 hodin. Pak udělejte 4 hodinnovou pauzu a můžete nalepit nové.

SLAVITON - Uvolňuje napětí, nervozitu, úzkosti, zmírňuje horkost a snižuje horečku. Namažte ho především na hrudník. Pomáhá rovněž na nos, odřený po smrkání. Při tupé bolesti hlavy ho můžete máznout na čelo a spánky. Počkat až se úplně vstřebá a potom teprve nalepit náplasti.

VLOŽKA ENERGIE ŽIVOTA - Fytovložky tianDe slouží také jako velmi účinné suché obklady. Vložka Energie života zbavuje oslabený organismus nahromaděných toxinů a extrakty bylinek, které obsahuje, pomáhají uspíšit léčbu. Je velmi účinná při kašli - nalepíte ji aktivní stranou na hrudník, nebo při bolesti v krku. Pro podporu celkové energie při nachlazení a oslabení organismu můžete nalepit jeden obklad také tři prsty pod pupek. Vložku nechejte nalepenou 24 hodin. Pak ji vyměňte.

ZÁZVOROVÝ ČAJ - Je to vážně dryják. Přestože můj chlap tyhle čaje nikdy nemusel, jakmile cítí, že na něj něco leze, už o něj sám požádá. Skutečně mu totiž pomáhá. Dodává organismu sílu a energii, uvolňuje dutiny a také skvěle zahřeje. Naštěstí pro Franka máme pokaždé pár pytlíčků v lékárničce. 

KOUPELE NOHOU - Uvolní zablokované dráhy v těle, napětí, horečku, odvádějí z těla toxiny a pomáhají k urychlení léčby. Poskytnou také skvělou aromaterapii.

Uvedené produkty máme u nás doma pořád v lékárně. Jian Kang pomáhá při jakékoliv bolesti, bez Slavitonu na hrudi bych neusnula, vložka Energie života mi nakopává energii, když si připadám jak vyždímaný hadr a zázvorový čaj je zkrátka vždy připraven. 

BABSKÉ RADY

CIBULOVÝ ČAJ S MEDEM - V litru vody povaříte pět cibulí asi 15 minut. Potom necháte pod pokličkou chvíli vychladnout na cca 60 °C, nalejete do hrnku přes sítko a osladíte medem. Upozorňuji, že to žádná velká laskomina není. Zato pomáhá.   

ČAJ Z KVĚTU BEZU, MÁTY NEBO ŘEBŘÍČKU - Pokud nemáte vlastní bylinky, určitě seženete v eshopech na internetu nebo v prodejnách se zdravou výživou. Všechny tyto čaje snižují horečku a mírní bolesti ve svalech. Naším šampiónem je čaj z květů bezinek, protože navíc zastavuje rozmnožování virů.

V počátcích nachlazení skvěle pomáhá také ČAJ Z TYMIÁNU A OREGANA (dobromysl). Stačí spařit lžičku sušených bylinek šálkem vroucí vody, přikrýt talířkem a nechat 20 minut louhovat. Pít bychom měli tyhle čajíky třikrát denně.

POLOVINA STROUŽKU ČESNEKU - Když to dáte, je to úžasný přírodní antibiotikum. Měli byste každé 2 hodiny sníst polovinu stroužku česneku. Když česnek oloupáte, nechte ho tak 5 minut "vydýchat", než ho zbaštíte.

DOMÁCÍ PASTILKY - Mohou je i děti. Pomáhají a chutnají. :-)

Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napište mi. :-)