Luxus pro vlasy

22.10.2018

Určitě víte, že východní krásky mívají nádherné vlasy. Husté, hebké jako hedvábí, lesklé a silné. Je to mimo jiné i tím, že na rozdíl od západu svěřují své vlasy častěji péči přírody. Celá tisíciletí, už od dob císařské dynastie, vznikaly medicínské receptury s přísně vyváženým poměrem jednotlivých extraktů bylin, které měly členům císařské rodiny zajistit nádherné vlasy.

Podle jedné z těchto vzácných receptur vznikla i luxusní sada šampónu a balzámu Recept starověké Číny. Obsahuje unikátní komplex bylin. Hlavními složkami obou produktů jsou extrakty rdesna, kořene zázvoru a lékořice.

RDESNO (FO-TI nebo SHOU WU)

Na východě nazývají rdesno rostlina dlouhověkosti. Navrací mládí a vitalitu. Pomáhá neutralizovat dehydrotestosteron, hormon DHT, který má na svědomí šedivění, vypadávání vlasů a postupem času je stále agresivnější. Rdesno tento proces zpomaluje, omlazuje vlasové folikuly, zajišťuje jim lepší přísun kyslíku, zlepšuje krevní oběh a aktivuje celkovou regeneraci. Detoxikované vlasové cibulky zesílí a výsledkem jsou krásné, silné vlasy.

LEGENDA O FO-TI (rdesnu)

Někteří Číňané rostlinu nazývají "Hlava starce barvy havranních křídel." Název vznikl podle legendy o osamělém mudrci, který svůj život trávil mezi mnichy. Jednoho dne z kláštera odešel, aby žil sám uprostřed přírody. Ostatní mniši ho po nějakém čase pokládali za mrtvého. Když mudrc odcházel, byl totiž starý, shrbený, vrásčitý a celý šedivý. Domnívali se proto, že nemohl v divokých podmínkách sám přežít.

Jaké bylo jejich překvapení, když se stařec po několika měsících vrátil plný síly. Vlasy měl černé jako havraní křídla, svaly vypnuté, hluboké vrásky v obličeji téměř zmizely. Mniši se ho ptali, jak to dokázal. A od odpověděl, že místo vody pil odvar z rdesna a také se v jeho odvaru koupal.

VÝTAŽEK Z KOŘENE ZÁZVORU

Tato složka v šampónu i balzámu přispívá k výraznému ozdravení vlasových cibulek. Má schopnost stimulovat krevní oběh. Vyživuje kořínky a zlepšuje jejich kvalitu.

LÉKOŘICE

Bojuje se suchou a svědivou pokožkou. Aktivně odstraňuje lupy, vlasy zpevňuje a dodává jim hedvábný lesk.

ŠAMPÓN RECEPT STAROVĚKÉ ČÍNY

- šetrně a jemně myje vlasy

- účinně bojuje se svěděním a brání vzniku lupů

- předchází vzniku šedin

- dodává vlasům pružnost a sílu

- podporuje sytou přírodní barvu vlasů

BALZÁM, KONDICIONER RECEPT STAROVĚKÉ ČÍNY

- dodá vlasům lesk a hedvábný vzhled

- chrání vlasy před horkým vzduchem, prachem - na každém vlasu vytváří ochranný film

- má antistatický efekt

- umožňuje snadné rozčesávání a úpravu