Miláček fucoidan :-)

28.09.2017

Zamilovala jsem se do řady s fucoidanem. Baví mě lehounká konzistence krémů - nanesete a okamžitě máte pocit, že vaše pleť ty krémy přímo baští. Hned se vstřebají. O vůni bych se rozepsala na román, je stejně lehounká, 🌺🌹 jako ta konzistence. Otevřu kelímek a nedá mi to, přičichnu, a pak ještě ... jak největší závislák. (Kdyby to nebylo hloupý, budu s tím kelímkem u nosu sedět půl hodiny a relaxovat.)

U téhle řady jsem taky v reálu poznala rozjasňovací efekt. 💡nanesu krém a čučím do zrcadla, jak se můj obličej rozsvěcí. To jsou momenty, kdy se na sebe dokonce zlehka usměju. Fakt jen malounko, ale už i to je u mě úspěch. 😎

A co je fucoidan? Polysacharid obsažený v hnědých řasách s docela pěkným jménem: Laminaria japonica. Je to právě on, díky kterému řasy při odlivu neuschnou a potupně neumřou. Sliz, kterým jsou pokryté, je dokonale chrání před žhnoucím sluncem 🌞 nebo suchým větrem. Tak právě o tom to celé je.

Obdivuhodné účinky fucoidanu, asi jako kopa dalších věcí, byly objeveny čistě náhodou. Někdo si všiml, že Japonky, které řasy zpracovávají, (protože je Japonci cpou téměř do každého jídla), mají ruce jemné, hebké, bez ohledu na svůj věk a těžkou práci. Vědcům, co se nimrají v podobných věcech, to nedalo. Nasadili brýle, mikroskopy 🔬, opustili na čas rodiny a dali se do bádání.

Světu pak poslali zprávu, že fucoidan je v mnoha ohledech nepřekonatelný. 👍 Dokáže úžasným způsobem regenerovat tkáně i v hlubších vrstvách kůže a má neobyčejné hydratační účinky. 💧💧 Dokonce takové, že strčí do kapsy i proslulou kyselinu hyaluronovou. 😅