Mlsej s rozumem: Cuketová frittata

31.07.2017

Léto je u nás doma ve znamení kulinářských kreací z vypěstovaných plodů na zahrádce. Jedním z nejčastějších je cuketa. Ten můj přiváží cuketu od tatínka, kterému se "nečekaně" urodilo a naše přebytky jsou zase kvapně rozváženy dětem. (Páč se jich letos nějak moc urodilo.) Ona je popravdě úroda v každém roce bohatá a pokaždé si slibujeme, že příští rok už docela určitě zasadíme jen jednu rostlinku. Nojo, jenomže když je cuketka ještě maličká, tak na tom záhonku samotinká vypadá tak opuštěně...

Jestli máte podobný problém a nevíte, co z cukety pořád vařit, nabízím recept na cuketovou frittatu. Dnes byla k večeři a nezbyl ani drobek :-).

CUKETOVÁ FRITTATA

Na 6 kousků budete potřebovat: 2 malé nastrouhané cukety, 4 celá vejce, 4 vaječné bílky, 1/4 hrnku strouhaného parmazánu (nebo jiného tvrdého sýra), 2 červené papriky (které si předem upečete v troubě - 10 minut a pak oloupat), 2 malá rajčátka, 1 stroužek česneku, olivový olej.

Troubu si předehřejeme na 200 °C. V míse ušleháme 4 vejce se 4 bílky a s parmezánem. V kulaté formě rozehřejeme olej, přidáme utřený česnek a asi minutu opékáme. Přimícháme nastrouhané cukety a pokrájené papriky a opékáme další minutu. Přidáme oloupaná (zásadně neloupu) a na kolečka nakrájená rajčátka, snížíme teplotu a vlijeme vaječnou směs. Opékáme cca 3 minuty. Pak pekáček vložíme do trouby a pečeme do ztuhnutí (asi 10 minut). Dobrou chuť!