Mlsej s rozumem: Salát z chřestu a rajčat

14.07.2017

Salát z chřestu a rajčat může být lehkým zpestřením mezi hlavními jídly. My s Frankem jsme si tohle jídlo zamilovali a dáváme si ho občas k večeři. (Dnes ne, protože se jede grilovat :-)) Sice obsahuje vejce a ty by se na večer jíst neměly, jenomže večeři máme v 17 hodin a to má "bachůrek" dost času, aby si před spaním odpočal. :-)

Co k téhle mňamce budete potřebovat:

Pro 2 osoby: 500 g zeleného chřestu, 150 g třešničkových rajčátek, 1 - 2 natvrdo uvařená vejce, sůl, špetku cukru, 1 KL (kávovou lžičku) másla, 2 PL (polévkové lžíce) bílého vinného octa, 1 KL balzamikového octa, pepř, 3 PL olivového oleje, 1 PL dýňového oleje, pár lístků bazalky. 

Chřest očistíme a nakrájíme na 5 cm dlouhé kousky. Do kastrůlku s vroucí vodou dáme lžičku másla, vodu osolíme a přidáme špetku cukru. Kousky chřestu vložíme do vody a vaříme asi 10 minut. Mezitím rozpůlíme rajčata. V misce smícháme oba druhy octa, oba druhy oleje, nasekanou bazalku, osolíme, opepříme, vložíme uvařený a okapaný chřest a nakrájená rajčata. Opatrně promícháme. Salát rozdělíme do misek a každou porci posypeme posekanými vejci. Mňam :-)   Ilona