Nesahejte hned po chemii...

19.12.2017

Víte, že všechno, s čím si děti hrají, 👶👦👧 co používají, vám pomůže vyčistit (kromě našeho mycího prostředku s mýdlovým ořechem) i obyčejná jedlá soda? 🌺 Pytlík koupíte v obchodě za necelých pět korun. S pomocí sody ochráníte zdraví svých dětí, a také ušetříte. 😉

💜 DĚTSKÉ LAHVE
Pro běžné čištění naplňte lahev teplou vodou, přidejte jednu lžičku sody a protřepejte. Pak důkladně opláchnete čistou teplou vodou. Pro důkladné čištění si připravte 1 litr teplé vody, ve kterém jste rozpustili 4 lžíce sody. Do roztoku ponořte lahev i s dudlíkem a ponechte půl hodiny. Pak opláchněte.

💜 HRAČKY
Omyvatelné hračky omýváme v roztoku 1 litru vody a 4 lžic sody. Plyšáky vyčistíme na sucho. Vložíte je do povlaku na polštářek, přisypete cca půl pytlíku sody a uzavřené důkladně protřepejte. Pak plyšáka vykartáčujte.

💜 DĚTSKÝ NÁBYTEK, POTŘEBY
Židličku, stoleček, postýlku, kočárek, přebalovací pult vyčistíme vlhkou houbičkou, na kterou jsme nasypali trochu sody. Pak přetřeme vlhkým hadříkem.

💜 KARTÁČE, HŘEBENY
Namočte do teplé vody s odpovídajícím množstvím sody. (Na malou misku stačí jedna kávová lžička sody.) Pak dočistěte a opláchněte.