Pečujete o vlasy správně?

28.09.2017

Nastává podzimní období a s ním přichází zvýšené padání vlasů. Vlasy vystavené v létě horkému slunci bývají často vysušené, bez živin a je třeba jim poskytnout zvýšenou péči.

Běžně nám denně při česání, mytí a úpravě vlasů vypadne 50 - 100 vlasů. Mnoho lidí ale trpí zvýšeným vypadáváním vlasů, někteří i plešatěním. Procento plešatění je poměrně vysoké. U mužů 60 - 70 % populace, u žen 25 - 40 %.

PŘÍČINY VYPADÁVÁNÍ MOHOU BÝT RŮZNÉ.

- Nadměrné množství mužských hormonů
- Stres, při kterém se zvyšuje hladina adrenalinu, což má za následek zužování cév a následně narušení vlasových folikul
- Nesprávná péče o vlasy

JAK O VLASY SPRÁVNĚ PEČOVAT?

- Výběrem vhodného šampónu a kondicionéru, podle potřeb našich vlasů
- Hlavu si umývat teplou, spíše vlažnou vodou. Ne příliš horkou, protože i to je příčina vypadávání. Nakonec vlasy opláchneme chladnou vodou, aby získaly lesk a pevnost.
- Po umytí je nutné ošetřit vlasy kondicionérem nebo balzámem, aby vlasy dostaly potřebné živiny a uzavřely se, čímž jsou více chráněny před další úpravou (fénovaní, kulmování apod.)

Kvalitu vlasů ovlivňujeme i způsobem stravování. V jídelníčku by nám proto nemělo chybět ovoce, zelenina, luštěniny, ryby, zrna. Velmi důležitý je pitný režim. Vlasy se skládají z 90 % z bílkovin a tuků a z pouhých 10 % z vody. Při nedostatku tekutin se toto procento ještě zmenšuje a dochází k lámavosti, třepení vlasů a k jejich celkově špatné kvalitě.