Rozšířené póry řešte včas

15.03.2018

Trápí vás rozšířené a nečisté póry? Pak vaše péče o pleť musí být zaměřená správně a cíleně. Pokud péči podceníte, nebo zvolíte špatný postup, budete za pár let vypadat mnohem unavenější a starší, než ve skutečnosti jste. 

Rozšířené póry vznikají především v noci. Během spánku pracují mazové žlázy na maximum. Když máte smůlu a ty vaše jsou hyperaktivní, produkují více mazu a problém je na světě. Póry se zanášejí, rozšiřují a jsou zkrátka více vidět. Na vzduchu pak oxiduje nečistota v nich, a díky tomu se vytvářejí proklínané černé tečky.

Rozšířených pórů se nikdy zcela nezbavíte. Můžete ale zmírnit jejich vzhled a předcházet jejich zvětšování. Tím, že budete udržovat pleť v čistotě. Což ale neznamená, že na ní naplácáte tunu mýdla, a kilogramy různých čistících prostředků. Zapomeňte na pleťové vody, které obsahují alkohol. Volte přípravky, které mají schopnost póry uzavírat. Pleť každý večer důkladně vyčistěte od make-upu a ráno od mazu vytvořeného v noci. Pro perfektní čistotu doporučuji dvakrát týdně použít peeling z řady Phytocode. Stahuje póry, nedráždí a má matující efekt. Pro denní, běžné čištění volte naši Micelární vodu a z krémů Mangostan, který výborně stahuje póry.

Kromě uvedených produktů je pro pleť s rozšířenými póry vhodná i Pleťová voda na aknózní pleť z řady Master Herb, která obsahuje přírodní výtažky, schopné póry uzavírat. Viditelnost pórů můžete zmírnit také vhodným výběrem make-upu. Vyhněte se hutným výrobkům a volte lehčí, s matujícím účinkem. Vynikající je například naše novinka DD Cushion.

Zapamatujte si několik základních pravidel, kterými je dobré se řídit v průběhu dne. Nedotýkejte se své tváře příliš často. Rukama na pleť přenášíte bakterie. Ty se mohou na obličej dostat mimo jiné i z mobilu, ze slunečních brýlí a z dalších věcí, které se pleti dotýkají. Myslete na to a věci, jako jsou sluneční brýle a podobně, si čas od času dobře vyčistěte.

Zodpovědně zvažujte, co na pleť použijete. Pokud ze sebe uděláte pokusného králíka a budete patlat na obličej všechno možné, situaci jen zhoršíte. Může dojít k úplnému odstranění přirozené tukové ochranné vrstvy pokožky, která se pak paradoxně více zanítí a rozšířené póry budou ještě více vidět.

Bez správné péče na krásnou pleť zapomeňte.
Bez správné péče na krásnou pleť zapomeňte.

Na závěr ještě babskou radu. Občas si udělejte bílkovou masku. Bílky totiž odstraňují nečistoty, odumřelé buňky a čistí póry. Citron je zase výborný exfoliant (exfolianty jsou prostředky, které dokáží mechanicky vydrhnout pleť 😊). A jak na to? Smícháte 2 syrové vaječné bílky s několika kapkami citronové šťávy a nanesete na pleť. Zhruba po 5 - 10 minutách opláchnete teplou vodou.           Ilona Kaulfuss

MÁTE DOTAZ? SMĚLE DO TOHO!