Sexem na menstruační problémy?

30.10.2018

Menstruační problémy bývají nepříjemné a neměly bychom je brát na lehkou váhu. Jakmile některý přetrvává delší dobu, je určitě nutné vyhledat radu odborníka.

BOLESTIVÁ MENSTRUACE.  Jeden z nejběžnějších problémů, který se objevuje zejména u mladých žen. Obvykle zmizí po 25. roce života nebo po porodu.

V mnoha případech jde o tak kruté bolesti, že ženu doslova paralyzují. Začínají bezprostředně před krvácením a mohou trvat až 12 hodin. Projevují se úpornými křečemi v podbřišku, bolestmi v bederní krajině, občas také nevolností a dokonce zvracením.

Křeče přicházejí ve vlnách. Jsou způsobeny děložními stahy a spojeny s vysokou hladinou prostaglandinů, což jsou látky podobné hormonům. Potíže může zhoršit nesprávná výživa, ale také stres a nedostatek pohybu.

V případě, že dochází k bolestivé menstruaci i u ženy po čtyřicítce, nebo se najednou objeví po letech klidu, může jít o skryté onemocnění. Například endometriózu. Nemoc, při které se uvolňují ostrůvky děložní sliznice do dutiny břišní. Tam se uchytí na jiných orgánech, kde většinou vyvolávají záněty.

SILNÉ MENSTRUAČNÍ KRVÁCENÍ. Trpí jím zejména ženy po čtyřicátém věku života. Bývá způsobeno nezdravou výživou, stresem, myomy, záněty, nezhoubnými nádory, nebo již zmíněnou endometriózou.

NEPRAVIDELNÁ MENSTRUACE. Je doprovodným jevem hlavně na počátku menstruování. Většinou do doby, než se upraví pravidelná ovulace. Různé poruchy, krvácení mimo datum menstruace, přichází také v době před poslední menstruací ženy. Někdy mohou být spojeny s neplodností a bývají způsobeny hormonální nerovnováhou. Tu často zapříčiní dlouhodobý stres nebo mnohočetné cysty na vaječnících. (Cysty se obvykle začínají tvořit v době, kdy žena značně přibere na váze.) Dalšími příčinami nepravidelné menstruace mohou být děložní polypy, rakovina děložního hrdla nebo dělohy.

KRVAVÉ SKVRNY MEZI MENSTRUACEMI (ŠPINĚNÍ).  Může ho způsobit užívání antikoncepčních pilulek nebo hormonální léčba v období klimakteria. Normální menstruační cyklus může narušit i velmi intenzivní cvičení, vysoký úbytek na váze nebo poruchy v příjmu potravy (anorexie a bulimie).

JAK NA PROBLÉMY 

BOLESTIVÁ MENSTRUACE: V týdnu před očekávanou menstruací se snažte stravovat zdravě. Do svého jídelníčku zařaďte potravu bohatou na esenciální mastné kyseliny, vápník, hořčík, zinek, vitamíny B, C a E. Pijte dost tekutin, jezte hodně ovoce a zeleniny, celozrnné potraviny a radikálně omezte pokrmy z bílé mouky a cukr.

LÉČBA SEXEM  Je to skutečně tak. Orgasmus pomáhá zmírnit menstruační bolesti a rychleji je ukončit. Je to způsobeno tím, že stahy dělohy zabraňují jejímu překrvení, nahromadění tkáňové tekutiny a tlumí svalové bolesti.

AKUPRESURA

CVIČENÍ. Cvičte pravidelně. Skvělé je plavání nebo jóga. Při křečích si klekněte, opřete se o zem rukama a střídavě vyhrbujte záda (jako kočka). Uvolňujete tak hýžďové svaly, normalizujete krevní oběh v pánvi a zabraňujete těsnání v děložní stěně.

TEPLO. Teplá koupel, teplé obklady na podbřišek, nebo na křížovou krajinu. Horké obklady můžete na půl minutky vystřídat se studeným obkladem a postup dvakrát až třikrát opakovat.

BYLINKY. Při silných bolestech pijte čaj z heřmánku, řebříčku nebo anděliky čínské a pomůže i zázvorový čaj. Vypít byste měly třikrát denně jeden šálek. 

(Zdroj: CURING EVERYDEY AILMENTS THE NATURAL WAY

MOJE OSOBNÍ ZKUŠENOST: Měla jsem letité, nepříjemné problémy spojené s cystami. Tři měsíce před plánovanou operací jsem začala používat bylinné vložky Energie bylin. S jejich pomocí jsem dosáhla toho, že operace nakonec nutná nebyla a gynekoložka se stala mou pravidelnou zákaznicí. :-) Stejně, jako ostatní ženy, kterým jsem vložky doporučila. Nepřestanu být tomuhle produktu, vyvinutému na základě tradičních čínských medicínských receptur, nikdy vděčná. - Ilona Kaulfuss

O našich bylinných vložkách se dozvíte více tady:  

Máte dotaz? Neváhejte se zeptat.