Sloupni věk i černé tečky

06.11.2018

ČISTÍCÍ ZLATÁ SLUPOVACÍ MASKA

Zlatá slupovací maska je víc než luxusní péče. Je to fičák, obrazně i doslovně. Kdo zkusil, rozumí. Obsahuje ty nejúčinnější dostupné omlazující složky. Nejsilnější z nich je nesporně výtažek z vlaštovčího hnízda. Respektive z hnízda salangany ostrovní, příbuzné vlaštovek. 

Salangany hnízdí v jeskyních na pobřeží Thajska, Vietnamu, Indonésie, Bornea a Filipín. Vlaštovky i salangany využívají jako hlavní stavební materiál pro svá hnízda škeble, mušle, jikry, ale i rybí potěr. Vše slepují slinami. Pro kosmetické účely se sbírají pouze bílá hnízda. Tedy taková, kam ptáci ještě nenasadili vejce.  

EXTRAKT Z PTAČÍCH HNÍZD 

Je znám a využíván v tradiční čínské medicíně i v péči o pleť stovky let. Tajemství krásy asijských žen, jak tvrdí na Východě, spočívá právě v používání kosmetiky obohacené o výtažek z ptačích hnízd Salangany. Tento extrakt obsahuje mnoho organických výživných látek a celou řadu minerálů, především železo. Navíc i epidermální růstový faktor, obsažený ve slinách ptáků, který dokáže fantastické věci. Například obnovovat životní cyklus buněk a aktivovat omlazující procesy. 

PTAČÍ HNÍZDA JAKO DELIKATESA

Hnízda salangan se také využívají i v gastronomii, jako luxusní delikatesa. Patří mezi nejdražší živočišné produkty a bývají označována jako kaviár Východu. Jejich cena se pohybuje podle kvality kolem 2.000-10.000 dolarů za kilogram. Konzumují se nejčastěji ve formě polévky. 

PTAČÍ HNÍZDA JAKO LÉK

Tradiční čínská medicína využívá hnízda salangan k léčbě mnoha onemocnění. Například tuberkulózy, malárie nebo astma a jsou jim rovněž připisovány účinky afrodisiak. Vědci také předpokládají, že by hnízda mohla příznivě působit i u neurodegenerativních onemocnění, kde hraje roli oxidativní stres, jako je například Parkinsonova nemoc.

CO ZLATÁ MASKA UMÍ

Maska regeneruje a stimuluje obnovu pleti. Pleť je vyhlazená, rozjasněná a elastická. Zpomaluje proces stárnutí kůže a přispívá k redukci počínajících drobných vrásek. 

- Odstraňuje černé tečky a zrohovatělé, odumřelé buňky.

- Nasytí pleť kyslíkem a zlepší její barvu.

- Okamžitě pleť vypíná, hydratuje a vyživuje hluboko do epidermis.

Už po prvním použití je efekt viditelný. Pleť je zářivá, sametově hladká a vypnutá. Pokud budete masku používat pravidelně (1x - 2x týdně) dojde k výraznému, viditelnému omlazení.  

POUŽITÍ

Masku nanášíme v rovnoměrné vrstvě. Ani ne moc tenké, ani příliš silné. Vyhneme se očnímu okolí a okolí kolem úst. Maska má peelingový efekt, proto před aplikací pleť pouze očistíme, bez peelingu. Aby maska mohla dobře pracovat, je třeba relaxovat vleže. Masku ponecháme na obličeji 25 - 40 minut. Do doby, než zcela zaschne, aby se dala sloupnout. Slupujeme vždy odspodu. Po sloupnutí masky pleť vyčistíme, tonizujeme a použijeme krém. Jedno balení vystačí na 10 - 15 masek.