Strie a jak na ně

25.10.2017

Strie jsou estetickým problémem, 😥 který trápí řadu lidí. Tedy, nejenom ženy! Pajizévky, jak se striím také říká, se objevují v období puberty, při zátěžovém sportování, 🏃‍♀️ při prudkém úbytku váhy, ale nejvíce postihují ženy při těhotenství.

Hodně záleží na kvalitě pokožky. Svou roli hraje růst, výkyvy váhy a také stres. 😨 Při stresu produkuje organismus kortizol a přepíná se do nouzového režimu, ve kterém tělo automaticky ukládá tuk mnohem snadněji a ve větší míře. 🐘 Dochází tak k rychlému přírůstku váhy a objemu v některých partiích a kůže se brání tím, že praská.

Strie se mohou udělat kdekoliv po těle. Pokožka má sice úžasnou vlastnost rozpínat se do neuvěřitelných rozměrů, ale i ona má své hranice. 🚧 Ty jsou u každého individuální.

Při těhotenství narůstá objem břicha nejvíc kolem osmého měsíce. 🤰Největší množství strií se tvoří těsně před porodem, kdy už je kůže napnutá na doraz. Nemá se kam dál povolovat a začne praskat. 😣

Nejedná se ale jen o těhotenství, kdy se strie objevují. Tento estetický problém mají už i mladé a štíhlé dívky 👩👩 v pubertě, kdy jejich kůže nestíhá jejich rychlý růst. Také sportovkyně, ⛹️‍♀️🏋️‍♀️kterým se objevují strie po rychlém nárůstu svalové hmoty.

Striím nelze předcházet, žádný zaručený recept neexistuje. Omezit jejich výskyt a redukovat jejich viditelnost můžeme správným stravováním, 🥗používáním kvalitních krémů, vyhýbáním se stresu 😵 a funkčními masážemi (vynikající je například masáž mezorollerem.) 
(Použitý zdroj: ona.dnes.cz)