Úzkosti? Kdo je občas nemá?

28.09.2017

Podzim je nádherné roční období. 🍁🍂 Pro mnohé ale znamená čas úzkostí, výkyvů nálad, vyčerpání, depresí. Dny se krátí, tma nastupuje den ode dne dříve, mlhy, chladná rána, déšť... 

Někdy si stačí uvědomit, že je podzim i krásný. Nikoliv smutný, ale inspirující. Všímat si, jak se příroda zklidňuje a připravuje ke spánku. Vidět věci s nadhledem, pozitivně. Připravit si dobrý bylinkový čaj, přečíst si pěknou knížku, 📚 dostat se častěji mezi přátele, věnovat se koníčkům, na které v létě nebyl čas. Své psychice pomůžete, když jednoduše přijmete, že jsou věci neměnné a budete v nich hledat to pozitivní. 👥

Nicméně, dostáváme se občas do životních situací, kde to sami se svojí psychikou nezvládáme. Nedokážeme ukočírovat pocity, nálady, stavy smutku. Pokud je to skutečně vážné, doporučuji navštívit odborníka. 👨‍🔬Jestli se ale jedná o běžné "depky", kterým občas podléháme všichni, pak doporučuji pomocníky dole na obrázku. 

Mně osobně se osvědčil Slaviton. Přiznám se bez mučení, že na mě občas úzkosti vlezou a nechtějí se odporoučet. Když jsem začala pracovat u TianDe, přišel jeden takový večer "na nic" a já si vzpomněla na kolegyni, která ho doporučovala.

Namazala jsem hrudník - a nestihla zmerčit, kam se ta moje depka poděla.  Skutečně. Seděla jsem jak opařená, usmívala se a přitom ostražitě čekala, ze které strany se úzkosti zase vrátí. Nevrátily. Pro mě to byla první zkušenost se Slavitonem, který má dnes čestné místo v naší lékárničce.

Mějte krásný a bezdepkový podzim. 🍂🍁🐡        Ilona