Víte, co je housenice čínská?

01.08.2017

Cordyceps, neboli housenice čínská, žije chvíli jako houba a chvíli jako červ. Tradiční čínská medicína ji pokládá za jednu z nejvzácnějších hub pro tělo i duši. Extrakt z cordycepsu obsahuje v tianDe unikátní řada Phytocode.

Cordyceps žije ve velmi nepříznivých podmínkách. Ve vysoké nadmořské výšce, bez dostatku kyslíku. Houba tak hromadí velké množství biologicky aktivních látek, aby byla vůbec schopná přežít. A právě pro tyto látky je nesmírně ceněna.

V Číně se cordycepsu říká "Letní tráva a zimní červ". V létě roste jako houba, která vystřeluje spory. Ty se zachytí na těle hmyzu, budoucího hostitele. Tomu houba postupně prorůstá do těla. Před zimou, ještě než hmyz zemře, zaleze do země. Cordyceps pak v mrtvé schránce žije dál jako červ. V této formě přečká pod zemí zimu a v létě znovu vyroste jako houba.

Krémy z řady Phytocode mají díky cordycepsu unikátní vlastnosti. Dokáží například odrážet až 95 % UVB a UVA záření, přitom nezabraňují tvorbě vitamínu E. Účinně omezují fotostárnutí pleti způsobené sluncem, chrání ji před volnými radikály, pleť hydratují a dodávají ji cenné vitamíny a minerály. Prodlužují proces omlazení buněk, zabraňují vzniku vrásek, pleť je hebká a pružná. Řada je vhodná pro ženy do 35 let.