Zkuste ráno nevrčet jako pes

18.06.2017

Zítra je zase pondělí. Pro většinu lidí začne pracovní týden. Ale ne! - říkáte si - Ještě je neděle, a ty už otravuješ s pondělkem! No, vždyť já vím. Jen mě zajímá, s jakými pocity ve všední den vstáváte.

Víte, že podle toho, s jakou náladou a vědomím se ráno probudíme, ovlivní celý náš den? Pokud se mračíme, ještě než otevřeme oči a po cestě do koupelny vrčíme jako dlouho nepohlazený pes, pak je jisté, že náš den bude stát za starou belu.

Jestliže jsme ráno nevrlí, ovlivňujeme negativně celé své tělo i mysl. Ranní nálož pocitů je pro náš organismus a psychiku přitom důležitá baterie. Na začátku dne ji nabijeme (pozitivně či negativně) a v průběhu dne z ní čerpáme doplněnou energii (pozitivní či negativní). Když ráno vstaneme s myšlenkou, že bychom tenhle den nejraději vyškrtli z kalendáře, že se nám zase nebude dařit, že všechno bude stát za prd - vysíláme záporné signály všude kolem sebe. Přes hradbu, kterou tím postavíme, se k nám nic pozitivního nedostane. Po celý den se setkáváme se stejně vrčícími lidmi, nic se nám nedaří a lítáme z jedné konfliktní situace do druhé.

Když se po ránu necháváme ovlivňovat negativní energií příliš často, zaděláváme si taky na řadu nemocí. Výsledkem dlouhodobého negativního nabíjení "baterek" bývá chronická únava, deprese, bolesti hlavy, bušení srdce, problémy s trávením, virové infekce a podobně.

Přitom je poměrně snadné svoje probouzející se pocity ošidit sugescí. Nastartovat se pozitivně, i když to uvnitř trochu vrčí, a mít primový a úspěšný den. Mysl po ránu moc nerozlišuje, není tak kritická (tak trochu ještě chrní). Takže si třeba několikrát sami pro sebe přesvědčivě řekneme: "Dneska bude fajn den!", nebo: "Dnes se cítím báječně!" a mysl nám to zbaští i s navijákem a poručí tělu a psychice, aby se podle toho zařídily.

Někomu k autosugesci pomáhá, když si pozitivní výrok opakuje nahlas a dívá se přitom do zrcadla. Jiný neřeší, na co se dívá a vyhovuje mu, když si pozitivní zaříkávadlo omílá pořád dokola, dokud nezabouchne za sebou dveře od bytu. Zažila jsem i paní, která si oblepila svojí ranní cestu od postele přes koupelnu ke stolu se snídaní lístečky s nápisem "Je mi fajn!". A každý z těch lístků, když šla kolem, nahlas přečetla.

Je jedno, jaký způsob vlastní sugesce zvolíme. Pomůže taky, když se u opakování výroku budeme usmívat. (Nebo se alespoň pokusíme). Hlavně, že svou baterku ráno nabijeme pozitivně, abychom z ní mohli čerpat celých 24 hodin a užili si mnohem více báječných dní, než těch, které stojí za starou belu.  

Když budete mít náladu, napište mi do ankety pod článkem, s jakými pocity se probouzíte ve všední dny vy. Třeba z toho vznikne zajímavá studie :-) 

Mějte samé fajné dny !     Ilona

S jakými pocity se většinou probouzíte do všedního dne?